Metoda 8 kroků

Workshop zaměřený na 8 dovedností pro řízení své vlastní životní energie, vedený Wojciechem Eichelbergerem, jednou z největších autorit v oblasti léčby a prevence stresu.

 

nohy

  • Je něco, co v tobě probouzí stres?
  • Bojíš se, že už to nezvládáš? 
  • Míváš občas bezesné noci nebo ospalá rána?

 

Pokud Vaše odpověď zní ano, znamená to, že Vám hrozí syndrom vyhoření! Jak se nechytnout do sítě špatných návyků? Přihlaste se na workshop již nyní!

Během školení se realizuje program získávání 8 dovedností pro řízení své vlastní životní energie, dle systému 8xO, vyvinutého a rozvíjeného v Ústavu psychoimunologie. Autorem tohoto systému je jedná z největších autorit v oblasti léčby a prevence stresu, Wojciech Eichelberger.

Workshop skládá se z 8 častí.

1.  Umění dýchat – brániční dýchání (do břicha), které nám během stresu nebo zátěže pomáhá lépe zvládat proces přísunu energie a brání předčasné stresové reakci typu boj – útěk.

2. Pritomnost  – schopnost uvědomění si vlastního těla, optimálního soustředění se na řešení úkolu, kontroly negativních myšlenek a představ a efektivního šetření energie.

3. Sebepodpora a sebeúcta – umění včas rozpoznat projevy přetížení, průběžná kontrola úrovně životní energie, vědomí dechu, vytváření pocitu uzemnění a psychofyzické rovnováhy.

4. Uvolnění – umožňuje odlišit stav emoční imploze od skutečné únavy, a uvolnit se od stresu způsobem, který je funkční a zároveň nezatěžuje ostatní

5. Odpočinek a regenerace – schopnost okamžitého přepojení organismu do režimu regenerace – asimilace, rychlé a účinné regenerace v průběhu zátěže a stresu či během usínání.

6. Odevzdání a odmítání – dovednost nepřebírat odpovědnost za ostatní, nenechat se enormně zatěžovat a odmítat dodatečné úkoly, které nejsou spojené s prioritami.

7. Strava – maximální využití energie z potravin za účelem zlepšení obecné rovnováhy životní energie díky každodennímu stravování.

8. Péče o sebe sama – zjištění odlišnosti mezi tím, co nám pomáhá a co škodí, rozpoznání a vyhýbání se situacím opakovaného zneužívání sebe sama a také návykové bezradnosti a nepřiměřeného sebezajišťování.

Účastníci workshopu mohou očekávat intenzivní práci s pohybem a kontaktem, která vyžaduje osobní zapojení i odvahu. Nezbytné je pohodlné oblečení a boty na běhání.

 

Wojtek

Wojtek Eichelberger polský psycholog, psychoterapeut a kouč Po celém světě pořádá semináře a přednášky. Působil v psychiatrických lůžkových zařízeních, včetně léčby schizofrenie. V roce 1973 inicioval vznik inovativního terapeutického přístupu zaměřeného na osobní rozvoj, poté se podílel na založení průkopnické psychoedukační laboratoře, fungující od roku 1978. Byl stipendistou Gestalt Institutu v Los Angeles a Zen Centra v Rochestru. V letech 1980 – 81 byl aktivistou pro nezávislé školství. Je autorem a spoluautorem řady úspěšných publikací z oblasti psychologie, antropologie a duchovní literatury. V současné době působí jako spoluzakladatel a ředitel Ústavu psychoimunologie. Ve svých projektech vychází z konceptu integrální terapie. Je iniciátorem první zenové školy v Polsku. Je rovněž spolutvůrcem populárněnaučných televizních pořadů, zaměřených na existenciální psychologii.

 

 

Přihlášky: kasia@vlcizona.cz, další informace Kasia Kordylewska: 739 472 216
Platbu posílejte po potvrzení účasti na účet 294 981 1001/5500 do 6.4.2016. Vzhledem k omezenému počtu účastníků rozhoduje pořadí odeslání přihlášky a platby.

Těšíme se:  Wojciech Eichelberger, Kasia Kordylewska

Kdy: 6.5 – 8.5.2016
Kolik: 20 hod
Počet účastníků ve skupině: 20
Místo: Centrum Plující oblaka, Mlýnská 6, Praha 6
Cena: 4300 Kč v ceně je zahrnuto občerstvení (oběd a odpolední svačina) 
je možnost přespání na místě na matraci ve vlastním spacáku za 200 Kč osoba/noc

Workshop se koná v polštině (překlad do češtiny bude zajištěn).